Rusiyada “Aqro Cənub 2016” Forumu keçiriləcəkdir
22-23 sentyabr tarixlərində Stavropolda kənd təsərrüfatı sahəsində biznes modellərin transformasiyası və yeni inkişaf istiqamətləri mövzusunda “Аqro Cənub 2016” forumu təşkil olunacaq. Forum Stavropol əyaləti hökumətinin, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin, İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin dəstəyi əsasında həyata keçiriləcək.
“Aqro Cənub 2016” Rusiyanın aqro-sənaye sahəsinin əsas simaları ilə yüksək səviyyəli görüşlər keçirmək üçün nəzərdə tutulan yeganə beynəlxalq platformadır.
Dəyirmi masalar, plenar iclaslar, debatlar, mətbuat konfransları, ticarət şəbəkələri ilə görüşlər şəklində reallaşacaq forumun əsas müzakirə obyekti kənd təsərrüfatı və qida sənayesinin müxtəlif sahələri, xüsusilə süd məhsulları istehsalı, quşçuluq, fermaçılıq, bağçılıq sahələri, kənd təsərrüfatı tullantılarının təkrar istehsalı, müvafiq infrastrukturun inkişaf etdirilməsi, investisiya imkanları, idxal əvəzləyici proqramlar və digərləri olacaqdır.
Forumda iştirak etmək istəyənlər tədbir haqqında daha ətraflı məlumatı rəsmi internet səhifədən ala bilərlər:http://www.forumagroyug.com/

“Agro South 2016” Forum to be held in Russia
On 22-23 September, “Agro South 2016” Forum takes place in Stavropol, Russia, on transformation of business models and new directions for development in agriculture and food industry. The forum is organized in collaboration with the government of Stavropol, Ministry of Agriculture, Ministry of Economic Development.
“Agro South 2016” is the only platform to participate at the high-level meetings with the leading figures of Russian agro-industry.
Round tables, plenary sessions, debates, press conferences, meetings with trade networks include in the program of the forum. The event will focus on various aspects of agriculture and food industry, especially dairy farming, poultry farming, cattle-breeding, gardening, agricultural waste recycling, infrastructural development, investment opportunities, import-substitution programs and others.
Those who are interested in participating please use the following link to get more information: http://www.forumagroyug.com/